Suplement diety na masę – czy rzeczywiście są efekty?

Suplement diety na masę – czy rzeczywiście są efekty?

W dalszym etapie dojrzewania praktycznie każdy mężczyzna chce doprowadzić do tego, by jego ciało było piękne, a sylwetka godna wojownika. Nie ma w tym nic złego, bo jest to tylko założenie, ale i tak nie każdemu udaje się to zrealizować. Jeżeli nie jesteś odpowiednio zmotywowany to nic z tego nie wyjdzie.

Prawdziwa walka zaczyna się w głowie i tam też się kończy. Bez odpowiedniej motywacji – a widzę, że większość jej nie ma – nie będziesz w stanie wygrać tej walki i polegniesz w najmniej oczekiwanym momencie – nawet gdybyś myślał teraz inaczej. Budowa własnej postury, ciała czy rzeźby jest czymś upragnionym, ale też i niedostępnym dla niektórych z was.

Często bowiem brak profesjonalnego sprzętu, bo nie każdego stać na wykupienie karnetu na siłownię. Jeżeli jednak chcesz wypracować odpowiednio dobre wyniki, że żaden sprzęt nie jest ci do tego potrzebny. Potrzeba jedynie silnej wiary, sprytu i umiejętności kombinatorskich – jestem pewien, że na pewno dasz sobie z tym radę. A co w kwestii suplementów diety, które bardzo często uważane są za coś szkodliwego? Czy naprawdę szkodzą naszemu ciału nie dając mu szans na dalszy rozwój? Czy rzeczywiście suplementy wspierające przyrost masy mięśniowej są złe i nieefektywne? Postanowiłem to sprawdzić.

W tym celu przeprowadziłem kilka rozmów z ludźmi, którzy ćwiczą na co dzień. Czego się dowiedziałem? Kilku interesujących rzeczy, ale po kolei. Na wstępie warto dodać, że suplementy na masę są jedynie produktem wspomagającym pracę naszego wysiłku. Nie jest bowiem tak, że zażywanie ich automatycznie zwiększy naszą masę i to bez naszego udziału. Nie!

Aby zwiększyć masę potrzeba jest dostosować się do wcześniej wybranej diety oraz wprowadzić plan ćwiczeniowy w życie – ćwiczenia na rozwój mięśni. Nie jest to trudne, ale mówienie, że same odżywki/suplementy wystarczą do rozwoju mięśni jest zwyczajnym kłamstwem. Suplementy diety nie są też w żadnym stopniu szkodliwe dla naszego organizmu. Właściwie nie zawierają żadnych substancji, które nie spożywalibyśmy na co dzień w jakiś produktach. W gruncie rzeczy są więc zdrowe, nie wymagają dodatkowych badań, choć te są i tak na wysokim poziomie. A czy przyrost masy bez ich udziału jest mało efektywny? Można powiedzieć, że tak ponieważ odżywki te zawierają w sobie mnóstwo substancji budulcowych wpływających na nasze mięśnie. Bez odżywek wypracowanie takiego samego efektu jest dużo trudniejsze, a poza tym trwa znacznie dłużej, na co praktycznie nikt nie ma czasu.