Antyoksydanty - LUTEIN Luteina Wolne rodniki zdrowie oczu

Antyoksydanty - LUTEIN Luteina Wolne rodniki zdrowie oczu
LUTEIN to suplement o właściwościach antyoksydacyjnych, który skutecznie chroni zdrowie oczu, dba o wzrok i o to, aby nasze oczy mogły być w dobrej kondycji przez długi czas.

Luteina jest to inaczej żółty barwnik, który po dostaniu się do organizmu lokuje się w plamce żółtej oka oraz w soczewce. Jednym z czynników zmian zwyrodnieniowych w plamce żółtej oka jest między innymi światło, które po upływie czasu może spowodować problemy z widzeniem.
Urazy plamki żółtej są związane z tym, jaką długość, moc i czas mają fale świetlne. Luteina funkcjonuje jak żółty filtr, który wciąga promieniowanie świetlne standardowe dla światła niebieskiego. Luteina jest również genialnym antyoksydantem, z tego powodu, że stopuje utlenianie lipidów znacznie efektywniej od beta karotenu albo likopenu. Emisja UV, spaliny z aut oraz przemysłowe, dym z papierosów, alergeny czy cukrzyca to głównie źródła, które zwiększają szybkość starzenia się komórek siatkówki oka. Gdy dodatkowo długo pracujemy przy monitorze komputera lub też oglądamy mnóstwo telewizji mogą wystąpić stany zapalne oczu, zespół suchego oka i pozostałe schorzenia oczu. Suche oczu i ich wyczerpanie, a także stany zapalne są to stronnicy groźnych wolnych rodników. Wolne rodniki mogą spowodować cały strumień konsekwencji, które mogą potem prowadzić do wystąpienia zaćmy. Rozwijanie zaćmy powodują także inne czynniki, np. promieniowanie słoneczne, palenie papierosów oraz promienie ultrafioletowe, a także cukrzyca, która powiększa ryzyko wystąpienia zaćmy. Obserwacje zaświadczają, że stosowanie luteiny minimalizuje ryzyko wystąpienia zaćmy o jakieś 30 %.

Ludzki organizm nie ma możliwości samemu produkować luteiny i z tego powodu powinno się ją wprowadzać wraz z pożywieniem lub przy pomocy suplementów diety. Jeśli chcesz zatroszczyć się o zdrowie oczu i uchronić się przed schorzeniami oczu obowiązkowo zastosuj luteinę, dzięki której będziesz miał świetny wzrok przez długi czas.

SKŁAD
Luteina 6 mg

ZAWARTOŚĆ
60 kapsułek

DAWKOWANIE

1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.


UWAGA!
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.